Najlepšie hotely v Ománe

Dovolenka na východnom cípe Arabského polostrova ponúka vynikajúce podnebie, bohatú históriu a aj množstvo športovo-zábavných atrakcií. Aj tu si ľahko zrealizujete svoje turistické ciele. Naprieč arabskou kultúrou a skvostnou scenériou sa nechajte viesť hneď, ako sa ubytujete v jednom z nadštandardných hotelových rezortov. Tie disponujú všetkým, čo potrebujete pre svoj relax, turistiku, ale aj aktivity s deťmi.

#1 Fanar Hotel and Residences ***** – hodnotenie hotela 9,2

Hotelový komplex sa nachádza v južnej časti Ománu, v oblasti Wadi. V areáli hotela sú tri bazény s terasou na opaľovanie, minimarket a detský klub. Hostia sa tu môžu ubytovať v komfortne zariadených izbách s klimatizáciou, vlastným sociálnym zariadením, minibarom a aj setom na prípravu kávy. Každá izba disponuje balkónom alebo terasou. Nachádza sa tu tenisový areál, fitness centrum a množstvo vybavení pre vodné športy.

#2 Rotana Salalah Resort ***** – hodnotenie hotela 9

Hotelový komplex nájdete na brehu Indického oceánu. Je obklopený nádhernými vodnými lagúnami. Biela piesočnatá pláž priamo pri hoteli umožňuje pozvoľný vstup do mora. V záhrade sa nachádzajú dva vonkajšie bazény. Hotel je vybavený moderným Bodylines Fitness & Wellness Club. Sú tu taktiež tenisové kurty a detský zábavný klub. Všetky izby disponujú balkónom alebo terasou, televízorom, minibarom či setom na prípravu kávy a čaju.

#3 Crowne Plaza Salalah **** – hodnotenie hotela 8,7

Tento hotelový rezort je obklopený nádhernou subtropickou záhradou. Nachádza sa pri rozľahlej piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora. Hotel ponúka služby fitness centra a wellness zóny. V záhrade sú tri veľké bazény s terasou na opaľovanie. Medzi obľúbené športové aktivity tu môžeme zaradiť predovšetkým tenis, squash, volejbal a golf. Ubytovanie je zabezpečené v klimatizovaných dvojlôžkových izbách s kúpeľňou a WC, minibarom a trezorom. Niektoré izby sú doplnené aj o balkón. Pre deti je tu bazén, miniklub a ihrisko.

#4 Hilton Salalah **** – hodnotenie hotela 8,4

Hotel leží priamo na dlhej piesočnatej pláži. Je tu množstvo nákupných možností a zaujímavých tradičných trhov. Hotel je vybavený wellness centrom. Rodičia môžu požiadať o opatrovanie detí. Pre tých najmenších je tu detský bazén, miniklub a ihrisko. Dospelí si môžu vychutnať dovolenku v krásnej záhrade pri bazéne so snack barom alebo pri plážovom volejbale, vodnom bicyklovaní či potápaní. Celkovo hotel tvorí 147 izieb. Tie majú vlastnú kúpeľňu s WC, televízor, individuálnu klimatizáciu a aj minibar. Podľa konkrétneho typu izieb sa vám naskytne výhľad buď na hory alebo stranou k moru. Niektoré sú doplnené o balkón, respektíve terasu.

#5 Millennium Resort Mussanah **** – hodnotenie hotela 8,1

Hotelový rezort sa nachádza v pokojnom prostredí medzi Barkou a Soharom. Hotel poskytuje ideálne podmienky pre relaxačnú dovolenku buď na priľahlej pláži alebo vo fitness centre či wellness zóne. K vybaveniu hotela patrí aj sauna a kúpeľné centrum. Zo športových aktivít je tu v obľube tenis, šnorchlovanie a potápanie. Pre deti hotel zabezpečuje množstvo zábavy a hier v miniklube či pri detskom bazéne. Izby majú buď priamy výhľad do záhrady alebo na more. Sú vybavené vlastným sociálnym zariadením, klimatizáciou, trezorom, telefónom, príslušenstvom na kávu/čaj.

#6 Grand Hyatt *****

Luxusný hotelový rezort nájdete pri piesočnatej pláži, približne 12 km od rušného historického centra. Hotel je postavený a rovnako aj vybavenie jednotlivých izieb sa nesie v arabsko-jemenskom štýle. Má dominantnú lobby, množstvo reštaurácií, barov a aj nočných klubov. K vybaveniu hotela patrí aj salón krásy, kaderníctvo, sauna, wellness a spa zóna. V komfortných Grand izbách nájdete mramorovú kúpeľňu, trezor, minibar, klimatizáciu a balkón s výhľadom do záhrady. K dispozícii je detský bazén či služby opatrovania detí.

#7 Al Bustan Palace *****

Hotelový rezort ponúka rekreantom súkromie a maximálny oddych na privátnej pláži s jemným bielym pieskom. Na pláži sú zabezpečené kajaky a vybavenie pre šnorchlovanie. Hotel poskytuje služby 24-hodinovej recepcie. Je tu množstvo reštaurácií, barov, obchodov, konferenčných aj spoločenských miestností. K vybaveniu hotela ďalej radíme fitness centrum, telocvičňu, salón krásy či lekáreň. Pre deti je tu bazén a detské ihrisko. Všetky izby sú v tradičnom arabskom štýle, majú vlastnú kúpeľňu s toaletnými potrebami, fénom a županom. Buď sa vám naskytne výhľad na pohorie alebo do blízkej záhrady.

#8 Shangri-La´s Barr – Al Husn *****

Hotelový rezort sa nachádza uprostred krásneho zálivu Barr Al Jissah, približne 500 m od súkromnej pláže. Hotel je zariadený v honosnom arabskom štýle. Je obklopený rozľahlými záhradami. Jeho súčasťou je aj bazénový komplex s lenivou riekou. Relaxačno-oddychové zóny sa zameriavajú na ošetrenie tváre a tela, masáže, či na rôzne ázijské procedúry a terapie. Nachádza sa tu aj sauna, vitality bazén a jacuzzi. Izby disponujú klimatizáciou, satelitným TV, vlastnou kúpeľňou, balkónom alebo terasou.

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!