Na koľko eur vás vyjde dovolenka v Dubaji?

Radi by ste zažili príjemnú dovolenku v Dubaji? Nielen Dubaj, ale aj ostatné obľúbené destinácie Spojených arabských emirátov sú považované za symbol luxusu. Túto dovolenkovú sezónu to tak vôbec nemusí byť! Zažite cenovo dostupný Dubaj aj v rámci svojho rozpočtu. Cestujte a dovolenkujte pri všetkom komforte tak, aby ste sa na Dubaj mali len tie najkrajšie spomienky!

V cudzom štáte, cudzia mena. Ešte pred vyhľadávaním rôznych lacných zájazdov do Dubaja, sa informujte o mene a rôznych možnostiach platby. Bez peňazí ani na krok a do Dubaja už vôbec nie! Aktuálna mena je dirham. V prepočte 1euro je približne 5,0 až 5,1 aed. Áno, aj tu prežijete s eurami či dolármi na kreditkách, vždy však treba mať aj hotovosť v domácej mene. Doprava, reštaurácie a rôzne menšie stánky nemusia prijímať platby kartou. Peniaze si vždy radšej zmeňte v banke, nie v hoteloch či miestnych zmenárňach. Banky poskytujú vždy ten najvýhodnejší kurz!

Dovolenka na vysokej nohe?

Dubaj je známou destináciou aj z pohľadu veľkých trhovísk a obchodných centier. Práve na trhoviskách buďte ostražití! Nielen kvôli vreckárom, ale hlavne pri zjednávaní o cenách. To majú na tržniciach obchodníci vo zvyku. Vždy však myslia na svoj prospech, preto sa nedajte zlákať na ich “zľavové“ taktiky.

Zájazdy do Dubaja stále patria k tým drahým, drahším alebo aj najdrahším? Nech je tomu už akokoľvek, poradíme vám, ako ušetriť pri výbere dopravy a ubytovania. Najprv sa rozhliadnite po tzv. lowcost, nízkonákladových leteckých spoločnostiach. Potom si môžete vybrať napríklad let z Budapešti alebo Katovíc priamo do Dubaja. Pomocou lowcost sa preklikáte aj k celkom slušnej 100 eurovej spiatočnej letenke.

Pre niekoho sú to však veľmi nekomfortné lety. V cene pravdepodobne nie sú zahrnuté poplatky za nápoje a občerstvenie. Započítaná je malá príručná batožina a ostatné za príplatok. Podobné lowcost lety sú potom aj s odletom z Bratislavy, Prahy a Krakova. Pozor aj na lacné ubytovanie! Aj v Dubaji sa dá ubytovať za 70 eur /nocľah, ale v akej oblasti? Treba sa preto zamerať aj na polohu ubytovania. Môže sa stať, že z okrajovej časti do centra budete mať aj 40 km. Potom budete priplácať za dopravu a taxíky.

Letecké zájazdy do Dubaja v aktuálnej ponuke známych cestovných agentúr sa momentálne pohybujú od 800 eur (s odletom z Bratislavy, raňajky alebo polpenzia).

Strava v Dubaji stojí aktuálne od 12 do 35 eur za obedové menu v priemerných reštauráciách. V Dubaji určite netreba zabúdať na výlety k celosvetovo známym mrakodrapom, nákupným strediskám a vodným parkom. Tam vstupné poplatky začínajú približne od 25 eur na osobu.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!